• راهنمای خرید انواع مبلمان

  یکشنبه, 11 آذر 1397 711

  راهنمای خرید انواع مبلمان


  تنوع در سلیقه ها باعث شده است که انواع مبلمان متفاوتی در بازار و برای خرید عموم ایجاد شود. مبلمان هایی که آنقدر گسترده و متنوع هستند که تمام سلیقه ها را میتوانند به خوبی پاسخ گو باشند.
  در ادامه تمامی انواع مبلمان ها را برای شما معرفی میکنیم.
  در ادامه با ما همراه باشید.


  مبل ابریشم : مبل راحتی


  معمولا مبل راحتی را به دو قسمت تقسیم میکنند.
  مبلمان راحتی و نیمه راحت.
  مبلمان راحتی برای استفاده شخصی است و صرفا برای استفاده افراد خانواده مناسب میباشد. این مبلمان مقاوم تر و تا حدی از ظرافت کمتری برخوردار است. ولی مبلمان نیمه راحتی تا حدی رسمی هستند و بیشتر برای پذیرایی و در میهمانی ها کاربرد دارند. 
  متنوع ترین مدل ها را مبلمان راحتی دارد. 
  متنوع ترین رنگ ها نیز در مبلمان راحتیدیده میشود.
   این مبلمان اغلب به صورت کامل پارچه ای هستند.
  تنوع در رنگ و مدل در مبلمان راحتی به شما اجازه مانور بیشتری برایدکوراسیون اتاق خود میدهد.

  مبل راحتی - مبل ابریشم
   


  مبل ابریشم : مبل کلاسیک


  برای منازلی که دارای دکوراسیون کلاسیک و شیک و خاص هستند مبلمان کلاسیک بهترین انتخابی است که میتوانید بکنید. مبلمان کلاسیک از راحتی کمتری نسبت به مبلمان راحتی برخوردار است ولی این مدل نیز بسیار راحت و نرم هستند. از مبلمان کلاسیک برای میهمانی ها و همچنین مجالس استفاده میشود.  در این مبلمان بیشتر از پارچه استفاده میشود ولی یک قاب ظریف چوبی  قهوه ای رنگ و یا طلایی در دور تا دور پشتی ها دیده میشود که حالتی خاص به آن میدهد. 

   

  مبلمان کلاسیک
   

   

  مبل ابریشم : مبلمان سلطنتی

  مبل سلطنتی

  مبلمان سلطنتی شباهت های زیادی با مبلمان کلاسیک دارد.
  مبلمان سلطنتی یا بهتر است بگوییم مبلمان استیل در ظاهر و کاربرد، شباهت های بسیار زیادی با مبلمان کلاسیک دارد. تفاوت اصلی این دو مدل مبلمان در تاجی است که در نهایت زیبایی بر سر مبلمان سلطنتی قرار دارد. هنر منبت در مبلمان سلطنتی بسیار تاثیر گذار است. حاشیه های چوبی در این مدل مبلمان نقش  بیشتری را از پارچه ایفا میکند. مبل سلطنتی خاص ترین و لوکس ترین مدل مبلمان است. این مبلمان در دو قالب هفت نفره و نه نفره به خریداران عرضه میشود.

   


   
  مبل ابریشم : مبل چوبی

  مبل چوبی

  مبلمان چوبی به صورت مستقیم از چهار پایه ها و میز های سنتی الهام گرفته شده است که حس و حالی صمیمی به منزل شما میدهد. در این مدل مبلمان از هنر منبت استفاده نشده است و رنگ چوب ها معمولا قهوه ای و یا کرم رنگ است. پارچه استفاده شده در این مبلمان دارای نقش و نقوش و گل های برآمده و زیبایی است که آن را خاص تر میکند. چوب این مبلمان از جنس گردو و یا چوب های مقاوم و سبک و دارای نقش های زیبا است.در مبلمان چوبی، نقش اصلی را چوب ایفا میکند و مبلی بهتر است که چوب با کیفیت تر در آن به کار رفته باشد و دارای گره های کمتر باشد.

   


   
  مبل ابریشم : مبل ال

  مبل ال شکل

  مبلمان ال در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار میگیرد.
  این مبلمان به صورت ردیفی و پشت سر هم کنار هم گذاشته میشود و معمولا به سمت تلوزیون و یا شومینه هستند. مبلمان ال در پذیرایی هایی که به صورت ال هستند قرار میگیرند و آن پذیرایی را به دو قسمت تقسیم میکنند. همانطور که در مقالات قبلی خواندیم این مدل مبلمان را از ترکیب فلز و پارچه و یا چوب و پارچه میسازند که از محبوبیت زیادی در خانواده ها برخوردار هستند.

   


   
  مبل ابریشم : مبل چرمی

  مبل چرمی


  مبل چرمی یک مدل از گرانترین مبلمان های بازار است و دلیل این قیمت زیاد نیز چرم استفاده شده در آن است. مبلمان چرم را میتوان مبلمان لوکسی دانست که در عین حال بسیار راحت است. در مبلمان چرمی کمتر چوب به کار میرود. این مدل مبلمان بسیار مقاوم است و از دوام بسیار بالایی برخوردار است که این به علت روکش چرمی استفاده شده در آن است.
  این مدل مبلمان برای خانواده های بچه دار بسیار مناسب است.

   


   
  مبل ابریشم : مبل سنتی ایرانی

  مبل سنتی ایرانی - مبل ابریشم


  به خانواده های سنتی که دکوراسیون منزل خود را به شکلی سنتی ایجاد کرده اند پیشنهاد میکنیم که مبلمان سنتی ایرانی را نیز مد نظر قرار دهند. این مدل مبلمان چهارپایه های قدیمی را که بر روی آنهت قالی می انداختند را یاد آوری میکند. ترکیب ظاهر سنتی و مدرن این مبلمان را خاص تر کرده است.
   


   مبل ابریشم : مبل مدرن هوشمند


  در مبلمان هوشمند از فوم هایی استفاده شده است که جنس این فوم ها از ماده‌ای است که بسته به وزن و دمای بدن هر شخصی که روی آن مینشیند، واکنش نشان میدهد و با ایجاد تغییر شکل در حالت خودمحلی مناسب برای نشستن شخص ایجاد میکند. علت اصلی نامگذاری این مبلمان، استفاده از این فوم‌ های هوشمند و عجیب است که به نوعی میتوان آن ها را حافظه‌دار دانست. این فوم ها در برابر باکتری‌ها و قارچ‌ها مقاوم هستند و حساسیت پوستی یک نفر را به نفر دیگر منتقل نمیکنند.

   

   

  مبل ابریشم : مبل تک نفره

  مبل تک نفره - مبل یک نفره

  مبلمان تک نفره از محبوب ترین مبلمان در دنیا هستند که در تمامی دنیا طرفدار دارند. این مدل مبلمان در همه سبک ها وجود دارد و در مدل های چرمی تا چوبی و کلاسیک و راحتی وجود دارد. مبلمان تک نفره میتوانند در شکل و ظاهری عجیب و دلخواه شما باشند و هیچ محدودیتی در ظاهر آن و راحتی اش وجود ندارد.